SLEDUJTE NÁS NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

„Eurovoľby“ 2019

V sobotu 25. mája 2019 sme si volili svojich zástupcov v Európskom parlamente. Po zverejnení oficiálnych výsledkov štatistickým úradom sme spoznali aj to, ako sa volilo v jednotlivých krajoch, okresoch, mestách a obciach. Najvyššia účasť v eurovoľbách bola v Bratislavskom kraji, čomu nasvedčujú výsledky aj v našej obci. Počet zapísaných voličov v našej obci Zálesie bol 1563, z toho bolo voliť 579 ľudí, čo bola 37,04 % účasť voličov. Celoslovenská účasť v eurovoľbách dosiahla 22,74 %. Víťazom volieb do Európskeho parlamentu na Slovensku sa stala koalícia Progresívne Slovensko a Spolu-SD (20,11 %), za ňou nasledovala strana Smer-SD (15,72 %), tretia bola ĽSNS (12,07 %).

Novými europoslancami za Slovensko sa stali Michal Šimečka,
Vladimír Bilčík, Michal Wiezik,
Martin Hojsík
(koalícia PS/Spolu), Monika Beňová, Miroslav
Číž, Robert Hajšel
(Smer-SD), Milan Uhrík, Miroslav Radačovský,
(ĽSNS), Ivan Štefanec, Miriam
Lexmann
(KDH), Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eugen Jurzyca (SaS)
a Peter Pollák (OĽANO).

Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *