SLEDUJTE NÁS NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

V Zálesí bola pri voľbách opäť nadpriemerná účasť

Termín konania týchto parlamentných volieb bol symbolický z viacerých hľadísk. 29. február nesymbolizoval len prestupný rok, pripomenuli sme si aj 100. výročie volebného práva žien na našom území. Volebná účasť v našej obci bola v rámci celého Slovenska vysoko nadpriemerná. Z celkového počtu 1619 sa volieb vo vytvorených dvoch volebných okrskoch zúčastnilo 1328 oprávnených voličov, 82,02 % vs. celoštátny priemer 65,83 %. Dvadsať našich spoluobčanov využilo v Zálesí možnosť voliť zo zahraničia. Vo všeobecnosti môžeme hodnotiť, že výsledky hlasovania reflektovali želanie väčšiny po zmene a de facto zosadenie strany Smer-SD. Volebné víťazstvo, podobne ako v celoslovenskom meradle, dosiahla doposiaľ opozičná pravicovo—konzervatívna strana OĽANO, ktorá v našej obci získala 28 % platných hlasov. V oboch volebných okrskoch členovia komisií spočítavali hlasy až do piatej rána. Z celkového počtu 1328 hlasovacích obálok obe komisie vyradili osem hlasov pre ich neplatnosť. Išlo o prípady, kedy boli v obálke viaceré hlasovacie lístky. Celkovo však možno označiť priebeh parlamentných volieb 2020 v Zálesí za pokojný a bez vážnych rušivých momentov. 

Mária Zemanová, šéfredaktorka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *